Proč jsme založili spolek

Před rokem řešili zakládající členové spolku Spolu pro Lysolaje několik změn pro zlepšení kvality života v Lysolajích. Během debat s dalšími sousedy zjistili, že problémů v Lysolajích je víc a vznikl sousedský zájem řešit věci společně. Proto byl v druhé polovině roku 2021 založen spolek Spolu pro Lysolaje, který má za cíl zlepšit fungování městské části a usilovat o lepší místo pro život.

Od té doby se členové spolku pravidelně schází a řešení podněty pro zlepšení Lysolají. Kromě členských setkání spolek pořádá i pravidelná setkávání s obyvateli Lysolají. Právě tato sousedská setkávání potvrdila chybějící komunikaci úřadu MČ Praha Lysolaje s občany. Spolek se proto také zaměřil na dohled nad hospodařením veřejné správy a veřejnými zakázkami.

Členem spolku se může stát každý občan starší 18 let. Spolek sdružuje sousedy, kteří žijí a tráví čas v Lysolajích (trvalé bydliště v Lysolajích není podmínkou). Nezáleží ani na politických názorech. Spolek je pro všechny, kteří chtějí zlepšit život v Lysolajích.

Členství ve spolku je zdarma a benefitem pro občany s trvalým bydlištěm v Lysolajích je možnost zřízení e-mailové schránky na doméně @lysolaje.cz.

Přidejte se k nám. Staňte se součástí spolku Spolu pro Lysolaje. Kontaktujte místopředsedu spolku Martina Sitára (tel. 734 222 228) a nebo vyplňte přihlášku.

 

 

místopředseda spolu Martin Sitár