Do Senátu kandiduje za Lysolaje Jiří Růžička

Do Senátu kandiduje za Lysolaje Jiří Růžička

Souběžně s komunálními volbami se letos konají volby do Senátu ve třetině Česka. Po šesti letech se senátní volby týkají také obvodu číslo 25, pod který spadájí Lysolaje a dále například části Prahy 6 a 17.

Koalice SPOLU do voleb vysílá současného senátora a ředitele přestižního gymnázia v Praze 6 Jiřího Růžičku. Ten se stal senátorem za Lysolaje v roce 2016 a zastává funkci 1. místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky. 

Ve školské problematice se Jiří Růžička specializuje především na koncepci středoškolského vzdělávání a témata zážitkové pedagogiky, jako jsou školní vzdělávací programy, rozvoj osobnosti dospívajících a prevence před společensky nežádoucími jevy. Je jedním ze spoluautorů projektu zážitkových kurzů středoškoláků v ČR, spoluzakladatel celostátního „Hnutí GO“, od začátku konzultant projektu „Zdravá šestka“ a spoluzakladatelem Asociace ředitelů gymnázií. Rovněž je předsedou správní rady nadace „Cesta ke vzdělání“ MHMP. V oblasti výchovy a vzdělávání několikrát oceněn především za odborné práce. V roce 2014 získal významnou cenu Učené společnosti České republiky pro pedagogy. Celý život aktivně sportuje, především v lehké atletice, lyžování a cyklistice. Je ženatý a s manželkou vychovali dva syny.

O dalších aktivitách Jiřího Ružičky v Senátu se dočtete na jeho webu.

Senátoři za obvodu 25 v minulých letech:

2016 - 2022: Jiří Růžička
2010 - 2016: Petr Bratský
2004 - 2010: Karel Schwarzenberg
1998 - 2004: Jan Ruml
1996 - 1998: Jan Koukal